Запобігання забрудненню двигуна сторонніми частинками

Бруд і сторонні абразивні частинки викликають більше передчасних поломок двигуна, ніж будь-яка інша причина.

Абразивний бруд може пошкодити поршневі кільця, поршні, отвори циліндра, підшипники, клапани, масляні ущільнювачі, масляний насос, розподільчий вал. Фактично, бруд може пошкодити будь-який компонент, що рухається. Більшість двигунів працює в забрудненому середовищі: бруд і пісок летять з-під коліс машини. Повітря має фільтруватися перед потраплянням до двигуна. Доклавши невеликі зусилля і витративши трохи часу, можна забезпечити захист від джерела проблем.Правильний метод посадки пальців поршня при цьому виді складання припускає нагрівання малої головки шатуна до 250º/300ºС, в ідеалі, за допомогою одного зі спеціальних пристроїв, розроблених спеціально для цього виду з’єднання пальців поршня.

Існує чотири основні джерела абразивного бруду:

  1. Частинки, що виникають внаслідок нормального зносу. Об’єм невеликий, виникають на протязі тривалого періоду. Частинки можуть затримуватися масляним фільтром і видалятися при зміні масла. Цей вид сторонніх частинок рідко викликає проблеми в двигуні, що добре обслуговується.
  2. Частинки, що потрапляють у двигун під час його експлуатації. Такі частинки можуть призвести до поломки, чого, однак, можна уникнути при розумному догляді та нормальному технічному обслуговуванні двигуна. Необхідна регулярна заміна всіх повітряних і масляних фільтрів. Перевіряйте всі з’єднання фільтрів і двигуна, а також з’єднання повітряного фільтра і повітрозабірника двигуна. У разі пошкодження цього з’єднання бруд буде засмоктуватися в двигун разом з повітрям через пошкоджену ділянку в обхід фільтра. Фільтри вентиляційних паливних або вакуумних систем також повинні перевірятися відповідно до рекомендацій виробника.
  3. Потрапляння бруду при складанні двигуна ніколи не повинно допускатися досвідченим механіком, однак всі ми люди і можемо помилятися. Часто зустрічається бруд, що потрапив в масляні канали блока циліндрів двигуна або в картер. Проблеми можуть виникати, якщо не видаляються всі сторонні частинки, що виникають через розточування або шліфування колінчастого валу. Більшість компонентів двигуна змащуються під час збирання. За відсутності чистоти на складальному столі виникає можливість прилипання бруду зі столу до змащених частин, встановлення яких може призвести до катастрофічних результатів.
  4. Двигун може забруднюватися брудною олією, особливо якщо мастило зберігається у великих ємностях. У таких випадках олію потрібно доставити від великої ємності до двигуна. Якщо для цього використовуються не абсолютно чисті каністри, сторонні частинки можуть потрапити в двигун із забрудненою олією.

Якщо уникнути потрапляння бруду в двигун, то тим самим можна в значній мірі запобігти передчасній поломці двигуна.

 


Надрукувати   E-mail